Ideahub-logo-with-slogan
Datums:

7 iDEAHUB komandas, kuras prezentēs savus inovāciju projektus 16.septembī

1. Railway Maintenance Platform (RMP) komanda izstrādā platformu dzelzceļa apkopes darbiniekiem dzelzceļa apkopes datu uzglabāšanai un analīzei, izmantojot datorredzi.

2. APDoc komanda izstrādā jaunu aplikāciju, kas automatizēs attēlu informāciju datu un dokumentācijas veidošanai un apstrādei kravu pārvadāšanas kompānijām.

3. Volkirion komanda izstrādā ierīci neredzīgiem cilvēkiem, kas ļaus attālināti uztvert objektus izmantojot sensorus.

4. MyCompany team komanda izstrādā ChatBot jeb tērzēšanas botu, kas spēs sniegt informāciju par autobusu kustības grafikiem un maršruta plānošanu Rīgas starptautiskajai autoostai.

5. iNNovatic komanda izstrādā kompleksu prototipu, kas automātiski novērtē izgatavoto detaļu un konstrukciju parametru atbilstību specifikācijām un precizitāti, pamatojoties uz bezkontakta pieeju. Būtībā tā ir ražošanas detaļu pieņemšanas kontroles tehnoloģija, kas var aizstāt regulāru rokas mērinstrumentu izmantošanu, samazinātu cilvēcisko faktoru pieņemšanas procesā un automatizētu manuālo un rutīnas darbu uzņēmumos.

6. DiPROGer komanda izstrādā zemu izmaksu dronu sistēmu daudzfunkcionālu pakalpojumu integrācijai, kas spēj, piemēram, uzraudzīt lauksaimniecības zemi vai skaitīt kokus. Idejas pamatā ir platforma, kas ir pieejama un vienkārši lietojama visām tautsaimniecības nozarēm: no nelielas ģimenes saimniecības līdz kritiskās infrastruktūras pakalpojumu sniedzējiem.

7. Metroble komanda no Valmieras Valsts ģimnāzijas izstrādā pusautomatizētu robotu, kas palīdzēs teritorijas uzkopšanā un uzturēšanā.

iDEAHUB atbalsta komandas sniedzot finansējumu projektu attīstībai, prototipu izstrādei, stipendijām komandas dalībniekiem, kā arī piedāvā bezmaksas apmācības, dalību meistarklasēs un veicina biznesa partneru iesaisti, projekta “Transporta un sakaru institūta inovāciju granti studentiem” ietvaros.